Sticky Beat är en kreativ digital produktionsbyrå inom webb, mobilt och sociala medier.
» Läs mer om Sticky Beat
Nordens första displaybyrå lanserades hösten 2012 och
är en del av Sticky Beat.

» Läs mer på Daisydisplay.se

Sticky Beat Våra kontor
Di Gasell 2013
 


Är du vår Super Mario?

Sticky Beat söker super-duper-säljande-projektledaren-som-älskar-människor-och-digital-förflyttning. Vill du bli en del av ett växande Sticky Beat som tar ytterligare position i Sverige och Norge? Vi är en digital byrå med 18 personer och rötterna i skogarnas Torsby som sedan 2006 förgrenat sig [...]
» Läs hela texten
» Till nyhetsarkivet
 

logotype_acne
logotype_add
logotype_anderssonjourdan
logotype_breel
logotype_bacill
logotype_bates
kund_bouvet
logotype_bulldozer
logotype_csports
logotype_cmore
logotype_clara
clasohlson
logotype_ddb
logotype_daytona
logotype_dist
logotype_electrolux
logotype_familjeliv
logotype_fireplace
logotype_freddanmfl
Friskis & Svettis
logotype_gant
logotype_gadd
logotype_godel
logotype_grow
logotype_greatworks
logo_helmia
logotype_hemfrid
logotype_honesty
logotype_ingo
logotype_jlttv
logotype_jungvmatt
logotype_karlstadskommun
logotype_kitchen
logotype_lebureau
logotype_locomotiv
logotype_logica
logotype_losco
logotype_lofbergs
kund_mccann
logotype_mccann
mcsaatchi
kund_mediafront
logotype_mrm
logotype_ordbild
logotype_oriflame
logotype_perfectfools
logotype_pond
logotype_pool
psagency_logo
logotype_railway
logotype_ruth
logotype_saatchi
logotype_skyskraper
logotype_snohetta
logotype_solvsuper
logotype_spenat
spotify
logotype_starcom
logotype_statoil
logotype_stokke
svt
logotype_tbwaoslo
logotype_tbwasthlm
logotype_ticket
logotype_tiger
trygghansa
logotype_24hr
logotype_veryday
logotype_visitvarmland
Ving
logotype_visualart
logotype_akestamholst
 

Stockholm
08 – 400 209 42
Sticky Beat AB
Barnhusgatan 4, 2tr
111 23 Stockholm
Torsby
0560 – 100 10
Sticky Beat AB
Kyrkogatan 5
685 30 Torsby
Karlstad
054 – 10 15 15
Sticky Beat AB
Älvgatan 3
652 25 Karlstad
Oslo
+47 45 29 11 80
Akersgata 11
0158 Oslo
Norge
Malin Ingevall
VD / Projektledare
070 751 59 11
malin@stickybeat.se
Henric Byström
Projektledare
073 514 07 35
henric@stickybeat.se
Andreas Stjärnhem
Creative Director
054 - 10 15 15
andreas.stjarnhem@stickybeat.se
Camilla Nordgren
Projektledare / Ansvarig Daisy Display
070 964 41 65
camilla@stickybeat.se
Karin Rosén
Produktionsledare
070 992 95 10
karin.rosen@daisydisplay.se
Kristina Robing
Produktionsledare Daisy Display
0736 59 60 19
kristina@daisydisplay.se
Linda Weissman
Utvecklare
08 – 400 209 42
linda@stickybeat.se
Örjan Classon
Senior Utvecklare
0560 - 100 10
orjan@stickybeat.se
Christoffer Larsson
Senior Utvecklare
070 555 10 19
christoffer@stickybeat.se
Andreas Nilsson
Utvecklare
0560 - 100 10
andreas@stickybeat.se
Christoph Sonnleitner
Senior Utvecklare
0560 - 100 10
christoph@stickybeat.se
Anders Hammar
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
anders@stickybeat.se
Erik Gustavsson
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
erik@stickybeat.se
Nisse Bryngfors
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
nisse@stickybeat.se
Robert Schlyter
AD / Interaktionsdesigner
054 - 10 15 15
robert@stickybeat.se
Tommie Ohlson
AD-assistent / Utvecklare
054 - 10 15 15
tommie@stickybeat.se
Totte Taflin
Utvecklare
054 - 10 15 15
totte@stickybeat.se
Tarald Alfsen
Daglig leder
+47 906 10 161
tarald@stickybeat.no
Pia C Dybendal-Svensson
Projektledare / Ansvarig Norge
+47 452 911 80
pia@stickybeat.se
Morgan Eriksson
Projektledare
+46 73 655 38 66
morgan@stickybeat.no
Christopher Borghoff
Senior Utvecklare
+66 909 691 039
christopher@stickybeat.se
Karin Gellerstig
Ekonomi
08 – 400 209 42
karin@stickybeat.se