Sticky Beat är en digital byrå med både bredd och djup. Men framför allt är vi ett passionerat och nyfiket gäng som älskar morgondagen.
» Läs mer om Sticky Beat
Nordens första displaybyrå lanserades hösten 2012 och
är en del av Sticky Beat.

» Läs mer på Daisydisplay.se

Sticky Beat Våra kontor
Jobba hos oss!  
 


Vi välkomnar Michael Dabrowski

Pressrelease. Digitala byrån Sticky Beat välkomnar sin nya VD Michael Dabrowski Sticky Beat har sedan starten 2006 växt stadigt och samtidigt rört sig från digital produktionsbyrå till digital byrå. Idag är man tjugotalet anställda fördelade över kontoren i Stockholm, Karlstad, Oslo och inte [...]
» Läs hela texten
» Till nyhetsarkivet
 

logotype_acne
logotype_add
logotype_anderssonjourdan
logotype_breel
logotype_bacill
logotype_bates
kund_bouvet
logotype_bulldozer
logotype_csports
logotype_cmore
logotype_clara
clasohlson
logotype_ddb
logotype_daytona
logotype_dist
logotype_electrolux
logotype_familjeliv
logotype_fireplace
logotype_freddanmfl
Friskis & Svettis
logotype_gant
logotype_gadd
logotype_godel
logotype_grow
logotype_greatworks
logo_helmia
logotype_hemfrid
logotype_honesty
logotype_ingo
logotype_jlttv
logotype_jungvmatt
logotype_karlstadskommun
logotype_kitchen
logotype_lebureau
logotype_locomotiv
logotype_logica
logotype_losco
logotype_lofbergs
kund_mccann
logotype_mccann
mcsaatchi
kund_mediafront
logotype_mrm
logotype_ordbild
logotype_oriflame
logotype_perfectfools
logotype_pond
logotype_pool
psagency_logo
logotype_railway
logotype_ruth
logotype_saatchi
logotype_skyskraper
logotype_snohetta
logotype_solvsuper
logotype_spenat
spotify
logotype_starcom
logotype_statoil
logotype_stokke
svt
logotype_tbwaoslo
logotype_tbwasthlm
logotype_ticket
logotype_tiger
trygghansa
logotype_24hr
logotype_veryday
logotype_visitvarmland
Ving
logotype_visualart
logotype_akestamholst
 

Stockholm
073 625 76 16
Sticky Beat AB
Barnhusgatan 4, 2tr
111 23 Stockholm
Torsby
0560 – 100 10
Sticky Beat AB
Kyrkogatan 5
685 30 Torsby
Karlstad
054 – 10 15 15
Sticky Beat AB
Älvgatan 3
652 25 Karlstad
Oslo
906 10 161
Skyskraper
Maridalsveien 89
0461 Oslo
Michael Dabrowski
VD
073 625 76 16
michael@stickybeat.se
Geir E. Osnes
Chairman (NO)
+47 900 37 567
geir@skyskraper.no
Henric Byström
Projektledare
073 514 07 35
henric@stickybeat.se
Andreas Stjärnhem
Creative Director
070 589 66 93
andreas.stjarnhem@stickybeat.se
Christer Alsiö
Affärsansvarig
0706145030
christer@stickybeat.se
Karin Rosén
Produktionsledare
070 992 95 10
karin.rosen@stickybeat.se
Kristina Robing
Produktionsledare Daisy Display
0736 59 60 19
kristina@daisydisplay.se
Linda Weissman
Kreativ Utvecklare
08 – 400 209 42
linda@stickybeat.se
Örjan Classon
Senior Utvecklare
0560 - 100 10
orjan@stickybeat.se
Christoffer Larsson
Senior Utvecklare
070 555 10 19
christoffer@stickybeat.se
Andreas Nilsson
Utvecklare
0560 - 100 10
andreas@stickybeat.se
Christoph Sonnleitner
Senior Utvecklare
0560 - 100 10
christoph@stickybeat.se
Anders Hammar
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
anders@stickybeat.se
Erik Gustavsson
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
erik@stickybeat.se
Nisse Bryngfors
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
nisse@stickybeat.se
Robert Schlyter
AD / Interaktionsdesigner
054 - 10 15 15
robert@stickybeat.se
Tommie Svanström Ohlson
AD-assistent / Utvecklare
054 - 10 15 15
tommie@stickybeat.se
Totte Taflin
Utvecklare
054 - 10 15 15
totte@stickybeat.se
Pia C Dybendal-Svensson
Head of Sales and Project Management (NO)
+47 452 911 80
pia@stickybeat.se
Morgan Eriksson
Digital Director (NO)
+46 73 655 38 66
morgan@stickybeat.se
Karin Gellerstig
Ekonomi
08 – 400 209 42
karin@stickybeat.se