Sticky Beat är en digital upplevelsebyrå med både bredd och djup. Men framför allt är vi ett passionerat och nyfiket gäng som älskar morgondagen.
» Läs mer om Sticky Beat
Daisy Display är en digital displaybyrå med lång expertis inom all typ av design och utveckling av enkla och avancerade digitala displayer.

» Läs mer på Daisydisplay.se

Sticky Beat Våra kontor
Jobba hos oss!  
 


Webbanalytiker

Hjälp oss att göra ännu bättre och effektivare digitala annonser och kampanjer. På Sticky Beat har vi en passion: vi älskar allt som har med imorgon att göra. Och vi visar den passionen genom det vi skapar åt våra kunder och åt oss själva. Finurliga och interaktiva upplevelser som förflyttar [...]
» Läs hela texten
» Till nyhetsarkivet
 

Om oss

Sedan 2006 producerar vi digitala lösningar för lokala och globala varumärken. Vi är idag 20 personer med kontor i Torsby, Karlstad, Stockholm och Oslo . Vår utgångspunkt är alltid våra kunders strategi och att ta fram lösningar som stöttar deras affär med fokus på användaren. Våra utvecklare har lång erfarenhet och stark formkänsla med passion för detaljer och smarta lösningar. Titta gärna på ”Våra Jobb” för att se konkreta exempel.

Inom Sticky Beat finns varumärket Daisy Display som är en fullservicebyrå inom digital display. Genom att ha ett erfaret team med CD, designer, produktionsledare och utvecklare kan vi producera allt inom digital display, även med kort framförhållning. Daisy Display erbjuder också en process för test, analys och optimering.

Vi delar mer än gärna med oss av saker vi kan och inspireras av och erbjuder utbildningar, föreläsningar och digitalt mentorskap.

Intresserad av att veta mer, ta ett förutsättningslös möte? Slå en signal eller maila direkt till vår VD Michael Dabrowski på 073 625 76 16 eller michael@stickybeat.se

Passa på att anmäla dig till vårt nyhetsbrev. Ett enkelt sätt att hålla sig uppdaterad om vad vi gör.

 
Stockholm
073 625 76 16
Sticky Beat AB
Barnhusgatan 4, 2tr
111 23 Stockholm
Torsby
0560 – 100 10
Sticky Beat AB
Kyrkogatan 5
685 30 Torsby
Karlstad
054 – 10 15 15
Sticky Beat AB
Älvgatan 3
652 25 Karlstad
Oslo
906 10 161
Skyskraper
Maridalsveien 89
0461 Oslo
Michael Dabrowski
VD
073 625 76 16
michael@stickybeat.se
Geir E. Osnes
Chairman (NO)
+47 900 37 567
geir@skyskraper.no
Henric Byström
Projektledare
073 514 07 35
henric@stickybeat.se
Andreas Stjärnhem
Creative Director
070 589 66 93
andreas.stjarnhem@stickybeat.se
Christer Alsiö
Affärsansvarig
0706145030
christer@stickybeat.se
Karin Rosén
Produktionsledare
070 992 95 10
karin.rosen@stickybeat.se
Kristina Robing
Produktionsledare Daisy Display
0736 59 60 19
kristina@daisydisplay.se
Linda Weissman
Kreativ Utvecklare
08 – 400 209 42
linda@stickybeat.se
Örjan Classon
Senior Utvecklare
0560 - 100 10
orjan@stickybeat.se
Christoffer Larsson
Senior Utvecklare
070 555 10 19
christoffer@stickybeat.se
Andreas Nilsson
Utvecklare
0560 - 100 10
andreas@stickybeat.se
Christoph Sonnleitner
Senior Utvecklare
0560 - 100 10
christoph@stickybeat.se
Anders Hammar
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
anders@stickybeat.se
Erik Gustavsson
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
erik@stickybeat.se
Nisse Bryngfors
Senior Utvecklare
054 - 10 15 15
nisse@stickybeat.se
Robert Schlyter
AD / Interaktionsdesigner
054 - 10 15 15
robert@stickybeat.se
Tommie Svanström Ohlson
AD-assistent / Utvecklare
054 - 10 15 15
tommie@stickybeat.se
Totte Taflin
Utvecklare
054 - 10 15 15
totte@stickybeat.se
Pia C Dybendal-Svensson
Head of Sales and Project Management (NO)
+47 452 911 80
pia@stickybeat.se
Morgan Eriksson
Digital Director (NO)
+46 73 655 38 66
morgan@stickybeat.se
Karin Gellerstig
Ekonomi
08 – 400 209 42
karin@stickybeat.se